در صنایع گوناگون تجهیزات و  ابزار دقیق را می توان به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل و قلب تپنده یک پروسه صنعتی دانست. ابزار دقیق فرآیند کنترل ، اندازه گیری و تحلیل مقادیر فیزیکی  با استفاده از انواع مختلفی از تجهیزات  کنترلی در طی یک سری  فرآیند بهم پیوسته است. انواع مختلفی از تجهیزات و ابزار دقیق برای اندازه گیری متغیرها، از جمله دما ، سرعت جریان گاز و سیال ، سطح مایعات ، فشار و pH در بخش های مختلف صنعت استفاده می شود.  این محصولات ابزار دقیق و کنترل شامل: سنسورهای جریان ، فشار و سطح ، آشکارسازها و آنالایزرها ، کنترلرها ، سیستم های مانیتورینگ و موارد دیگر هستند. مهندسین از سنسورها و انواع مختلفی از تجهیزات و ابزار دقیق برای نظارت و نگهداری تجهیزات و کنترل آن ها در جهت  بهبود تولید ، سازگاری محصول و مدیریت کیفیت و ایمنی محل کار در تأسیسات ساخت و پردازش استفاده می کنند. استفاده از این نوع از تجهیزات  همچنین برای جلوگیری از آتش سوزی و انفجار در  واحد های صنعتی  که به ذخیره و پردازش روغن ، گاز ، مواد شیمیایی و سایر مواد قابل احتراق می پردازند بسیار مهم است.  

تعریف تجهیزات و ابزار دقیق

تجهیزات و  ابزار دقیق یک اصطلاح  برای  ابزارهای مختلف  اندازه گیری است . این ابزارها برای نمایش  ، اندازه گیری و ضبط و ثبت  مقادیر فیزیکی مانند جریان ، دما ، سطح ، فاصله ، زاویه یا فشار استفاده می شوند. صنایع بی شماری وجود دارد که از تجهیزات  ابزار دقیق استفاده می کنند ، از جمله این صنایع عبارتند از : نفت و گاز، معدن، صنایع غذایی ، دریایی،  صنایع الکتریکی ، آب و دیگر صنایع موجود در کشور. تجهیزات و ابزار دقیق می تواند به  طور ساده از تجهیزات اندازه گیری دما مانند دماسنج  گرفته تا  حسگرهای  سیستم های کنترل صنعتی اشاره داشته باشد . امروزه این گونه از تجهیزات  در آزمایشگاه ها ، پالایشگاه ها ، کارخانه ها و وسایل نقلیه و همچنین در مصارف روزمره خانگی (به عنوان مثال دتکتور دود و ترموستات ) یافت می شوند.  

به چه تجهیزات  ابزار دقیق نیاز دارید؟

ما این  تجهیزات را تقریبا برای هر کاربردی نیاز داریم . برای نمونه از آنالیز بنزین گرفته تا اتوماسیون و نظارت بر فشار میعانات مختلف به این گونه ابزار های نیاز است. از جمله این تجهیزات شامل گاز سنج، تجهیزاتی برای سنجش روشنایی و درخشندگی، سر و صدا سنج، سنجش آلودگی ، سنجش ارتعاشات، سختی سنج، تجهیزات هشدار و اخطار و همچنین تجهیزات آزمایشگاهی می باشد که در سایت ما ارائه می شود. .  برای پیدا کردن  این تجهیزات مناسب ما در سایت ایمن باش این امکان را برای شما آسان کرده ایم کافی است برای پیدا کردن این ابزرا ها بر روی لینک ها زیر کلیک کنید اگر مطمئن نیستید به کدام کالای مورد نیاز نیاز دارید ، کافی است تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید . تیم متخصص ما در سایت ایمن باش، به شما در پیدا کردن  موثرترین تجهیزات  ابزار دقیق  که برای بر آوردن  اهداف خود نیاز دارید کمک می کند.

معرفی تجهیزات ابزار دقیق

در ادامه به معرفی  مختصری در مورد تعدادی از این تجهیزات ابزار دقیق می پردازیم : تجهیزات آزمایشگاهی –  آلودگی سنج

گاز سنج

یکی از  تجهیزات مربوط به ابزار دقیق گاز سنج ها یا دتکتور گاز می باشند.

گاز سنج وسیله ای است که وجود گازها در یک منطقه را تشخیص می دهد .  این نوع تجهیزات برای تشخیص نشت گاز یا سایر گازهای گلخانه ای مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به  یک سیستم کنترل متصل شود تا بتواند به طور خودکار برای مثال در صورتی که میزان گاز موجود در یک محیط بیش تر از حد انتظار بود به قطع منبع نشت گاز بپردازد.  یک گاز سنج  می تواند زنگ هشدار را برای اپراتورهای منطقه مانند آتش نشانی به صدا در آورد.

سختی سنج

از دیگر تجهیزات ابزار دقیق می توان به سختی سنج اشاره کرد. تجهیزات ابزار دقیق سختی سنج که در سایت ایمن باش انواع و اقسام آن را با قابلیت های منحصر به فرد و سطح کاربردی آسان و با قیمت مناسب پیدا خواهید کرد برای تعیین سختی سطح مورد نظر استفاده می شود. هر سختی سنج  از یک روش استاندارد برای اندازه گیری استفاده می کند.

تجهیزات هشدار و اخطار

تجهیزات هشدار و اخطار که در انواع و اقسام گوناگونی موجود هستند با توجه به شرایط مختلف کاربردهای مختلفی دارند و می توانند به اطلاع رسانی به موقع و سریع از بروز حوادث و خطرات جبران ناپذیری جلوگیری به عمل می آورند. انواع این تجهیزات هشدار و اخطار در بخش ها و حوزه های مختلف استفاده می شوند.

برای نمونه تجهیزات هشدار و اخطار آتش سوزی و تشخیص گاز یکی از این نمونه ها می باشند.  هدف این تجهیزات این است که  به صورت اتوماتیک هشدار اولیه را در خصوص شروع آتش سوزی یا نشت گاز به واحد های مربوطه انجام می دهند بنابر این به راحتی می توان با قطع منبع گاز یا محل نشتی و اقدام به موقع از بروز حوادث سهمگین جلوگیری کرد.

سنجش ارتعاشات

ارتعاش سنج دستگاهی است که با استفاده از آن می توان میزان ارتعاش را به خوبی اندازه گیری کرد و در انواع و اقسام مختلف وجود دارد و برای کاربردهای گوناگونی طراحی شده اند. این ابزار نیز یکی دیگر از تجهیزات ابزرا دقیق می باشد که در صنایع مختلف کاربرد گسترده ای دارد. اندازه گیری  لرزش   یک اندازه گیری پیچیده است که شامل اندازه گیری  بسیاری از پارامترهای مختلف می باشد . فن آوری های اندازه گیری مختلف بسته به اهداف نهایی اندازه گیری لرزش  در بازار موجود هستند در سایت ایمن باش شما می توانید برخی از این  تجهیزات و ابزار های مورد نیاز را خریداری کنید.


سرو صدا سنج – روشنایی و درخشندگی سنج